Nieuwe podcastserie: Gekke eetfestijnen, meisjes empoweren, stoere mannen die huilen en ballroom dancing
In de nieuwe, vierdelige Podcast serie Real Praat van de Alliantie Verandering van Binnenuit gaan Lundwa Smith en Sarah Achahbar in gesprek met influencers die taboes doorbreken. In het kader van de campagne Orange the World start de serie 5 december met TikTokker Dunia, ook bekend als DMatchalatte Girl. Ze krijgt regelmatig ernstige bedreigingen via haar DM’s. Als een ware alchemist weet ze deze haat commentaren te veranderen in succesvolle content die door duizenden mensen wordt bekeken.
Wat hebben gekke eetfestijnen, meisjes empoweren, stoere mannen die huilen en ballroom dancing met elkaar gemeen? In de gemeenschappen waaruit de influencers in de podcast ‘Real Praat’ komen, nemen zij het voortouw in thema’s over zelfbeschikking.
DMatchalattegirl en hatemail
In het kader van de wereldwijde campagne Orange the world tegen geweld tegen vrouwen en meisjes is in de eerste aflevering van Real Praat Dunia de gast. Zij is bekend van haar succesvolle TikTokkanaal DMatchalattegirl. Deze bekende food reviewer met Irakese achtergrond krijgt veel haatmail. Dunia licht in de eerste aflevering van Real Praat een tipje van de sluier over een onderwerp waar veel meiden van migratieachtergrond tegenaan lopen: het gemixte huwelijk. Ze vertelt in de aflevering over de online ontmoeting met haar Roemeense man en hoe haar ouders daarop reageerden.
'In de gemeenschappen waaruit de influencers in de podcast ‘Real Praat’ komen, nemen zij het voortouw in thema’s over zelfbeschikking'
House of Vineyard
In de podcastserie Real Praat komt verder aan bod: een gesprek met Elejandro, mede-oprichter van House of Vineyard, de allereerste ballroom in Nederland. In dit gesprek legt hij deze scene uit en het unapologetic jezelf mogen zijn als queer van kleur.
Basma is een Marokkaans-Nederlandse dame met duizenden volgers op haar TikTokkanaal Bsm.gmmz. Ze is bekend als organisator van de feesten Baida mon amour. Deze TikTok-icoon danst regelmatig op Arabische muziek. Haar filmpjes worden door miljoenen mensen wereldwijd bekeken. Ze vertelt over haar drive en waarom ze opkomt voor Marokkaans-Nederlandse meiden. Ook bespreekt ze de expose-cultuur en de ongelijke rechten tussen de jongens en meiden.
Irenio komt ook langs en opent zijn hart over waarom hij de kledinglijn Mannen huilen ook begon. Hij vertelt hoe hij als man in een postnatale depressie terechtkwam. Nadat hij een kind kreeg, viel hij in een donker gat. Irenio wordt regelmatig uitgenodigd als spreker om dit taboe te doorbreken.
Real Praat
De podcastserie Real Praat is vanaf donderdag 5 december om 20.00 uur te bekijken op het Youtubekanaal PodcastRealPraat.
Real Praat wordt gemaakt door Sarah Achahbar en Lundwa Smith voor de Alliantie Verandering van Binnenuit. Sarah Achahbar is criminoloog en adviseur grensoverschrijdend gedrag in haar dagelijks leven en Lundwa Smith werkt als sociaal pedagogisch hulpverlener.
‘Veel jongeren worstelen met deze onderwerpen. Met podcast Real Praat creëren wij een platform waar jongeren hun verhaal doen, met elkaar in gesprek gaan en anderen kunnen empoweren.’Habib el Kaddouri, coördinator SMN
De Alliantie Verandering van Binnenuit, bestaat uit het Consortium Zelfbeschikking (Inspraakorgaan Turken (IOT), Federatie van Somalische Associaties in Nederland (FSAN), Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders (SMN), Stichting Landelijke Werkgroep Mudawwanah en Vluchtelingen Organisaties Nederland (VON)), LCC+ en Movisie en wordt mede mogelijk gemaakt door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW).