Basistraining Werken met het Vlaggensysteem

Algemeen

Wanneer gaat gezond seksueel experimenteergedrag over in licht of zelfs zwaar grensoverschrijdend gedrag? Hoe reageer je op seksueel gedrag van kinderen en jongeren? En hoe leer je ze wat wel en niet oké seksueel gedrag is? Het Vlaggensysteem is een succesvolle methodiek om seksueel gedrag van kinderen en jongeren te duiden en er adequaat op te reageren. In deze training leert u het Vlaggensysteem toe te passen.

Datum: op aanvraag
Locatie: incompany
Prijs: op aanvraag
Accreditatie: deelname aan deze training (PE-nr. ID 210703) levert 3.5 registerpunten op voor het opleidingstraject voor in Registerplein geregistreerde maatschappelijk werkers en sociaal agogen en voor bij de SKJeugd geregistreerde jeugdzorgwerkers; deelname aan deze training (PE-nr. ID 210703) levert 6 registerpunten op voor het opleidingstraject voor geregistreerde verpleegkundigen.

Inhoud

Kinderen en jongeren komen regelmatig in aanraking met seksualiteit. Op internet, via vrienden, in tijdschriften, op tv, op school, in film. Kinderen en jongeren zijn volop hun eigen lichaam en seksualiteit aan het verkennen en ontdekken. Of u hier als ouder nu wel of niet blij mee bent. Ze spelen doktertje, worden verliefd, kussen, zoeken informatie op internet, praten erover met leeftijdsgenootjes. Op deze manier krijgen zij een realistisch beeld van (de eigen) seksualiteit. Al doende leren zij hun eigen wensen en grenzen beter kennen.

In deze training kijken we met hulp van de methodiek van het Vlaggensysteem hoe u om kunt gaan met seksueel experimenteer- of grensoverschrijdend gedrag van kinderen en jongeren. We bieden handvatten voor vragen als: Wat doe je als kinderen of jongeren zelf met vragen komen, en hoe duid je seksueel gedrag van kinderen en jongeren?

Eindresultaat

  • Na de training bent u in staat om het gedrag van jongeren te duiden en te plaatsen in het continuüm van gezond naar zeer ongezond seksueel gedrag;
  • U hebt concrete instrumenten in handen om handelingsverlegenheid te doorbreken;
  • U bent in staat seksueel gedrag van jongeren te concretiseren waardoor u seksueel misbruik of jeugdprostitutie (meisjes en jongens) tijdig kunt signaleren;
  • U krijgt een handelingsperspectief dat afhankelijk is van het seksueel gedrag van de jongere.

Over het Vlaggensysteem

In het Vlaggensysteem wordt seksueel gedrag van kinderen en jongeren gekoppeld aan zes criteria (o.a. leeftijd, context, vrijwilligheid) en vier gekleurde vlaggen (van groen, normaal gedrag, tot zwart, zwaar grensoverschrijdend gedrag). Het Vlaggensysteem bestaat verder uit een normatieve lijst waarin de seksuele gedragingen van kinderen en jongeren in verschillende leeftijdscategorieën zijn benoemd. De criteria en de normatieve lijst helpen u als ouder om het gedrag van kinderen en jongeren te interpreteren en erop te reageren. Het Vlaggensysteem is in 2010 ontwikkeld vanuit een theoretische onderbouwing en door de praktijk enthousiast ontvangen en toegepast. Het Vlaggensysteem is ontwikkeld door het Belgische Sensoa i.s.m. Movisie.

Voor wie

(Professionele) opvoeders, preventiewerkers, docenten, jongerenwerkers, hulpverleners, opsporingsambtenaren en jeugdadvocaten.

Trainer

Movisie heeft professionals door middel van een train-de-trainer opgeleid om de basistraining ‘Werken met het Vlaggensysteem’ te geven. Zij kunnen de training op maat voor u verzorgen, passend bij uw organisatie. U kunt de trainers benaderen via onderstaande contactgegevens:

PROVINCIE DRENTHE

Organisatie: Veilig Thuis Drenthe (Assen)
Contactgegevens: 088- 2460244
Trainer: Paula Dekker (p.dekker@veiligthuisdrenthe.nl) en Ellie Nuninga (e.nuninga@veiligthuisdrenthe.nl)

PROVINCIE FLEVOLAND

Organisatie: Linda de Vries (Almere)
Contactgegevens: 036-5278500 of devries@deschoor.nl

Organisastie: Lydia van der Craats (Almere)
Contactgegevens: lvandercraats@live.nl

PROVINCIE FRIESLAND

Organisatie: Stichting Behandelcentrum Woodbrookers (Kortehemmen)
Contactgegevens: 088 14 24 700 of info@bcwoodbrookers.nl
Trainers: Doetie Rothehuser en Rik Westerkamp

Organisatie: Jolande van Joolingen (Leeuwarden)
Contactgegevens: jolande.van.joolingen@stenden.com

Organisatie: Jeugdhulp Friesland (Leeuwarden)
Contactgegevens: 088 142 44 44 of info@jeugdhulpfriesland.nl
Trainers: Aukje Ringersma en Jolanda van As

Organisatie: Regiecentrum Bescherming en Veiligheid (Leeuwarden)
Contactgegevens: 058 233 37 77 of info@regiecentrumbv.nl
Trainers: Amerins Dikken, Bea van der Burgh en Monique Timmermans  

Organisatie: Ingrid Steltenpool (Enkhuizen)
Contactgegevens: ingrid.steltenpool@enkhuizen.nl

   

PROVINCIE GELDERLAND

Organisatie: LIF communicatietrainingen (Aalten)
Contactgegevens: 06 53 64 26 51 of petra@lif-trainingen.nl
Trainer: Petra Ziere

Organisatie: GGD Noord- en Oost-Gelderland (Zutphen)
Contactgegevens: ggd@ggdnog.nl / (088) 443 30
Trainers: Lieke van Dijk, Stina Seegers, Renate Weijenberg

Organisatie: VGGM (Arnhem)
Contactgegevens: 0800-8446000 of info@vggm.nl
Trainers: Tine Hendriks, Jeremy Heshof, Ferna Neienhuijsen en Vanessa Peters-van Vuurden

Organisatie: Pactum Jeugdzorg & Educatie (Arnhem, Deventer en Harderwijk)
Contactgevens: 026 446 02 00 of info@pactum.org
Trainers Deventer: Karen Buursen (buursen.k@pactum.org)
Trainer Harderwijk: Rozemarijn van Pagée (vanpagee.r@pactum.org)

Organisatie: GGD Gelderland-Zuid (Nijmegen)
Contactgegevens: info@ggdgelderlandzuid.nl / 088-144 71 44
Trainers: Annelies Bastiaansen, Irene Caminada, Pushpa Hoppener

Organisatie: De Uitzondering (Nijmegen en omgeving)
Contactgegevens: 06 57280450 of jweerdmeester@planet.nl
Trainer: Jack Weerdmeester

Organisatie: Mouritswerkt (Rozendaal)
Contactgegevens:  els@mouritswerkt.nl of 06 24 53 27 83
Trainer: Els Mourits

Organisatie: Alice Roerdink
Contactgegevens: aliceroerdink@gmail.com

Organisatie: Lindenhout (Arnhem)
Contactgegevens: 026-3543333 of info@lindenhout.nl
Trainers: Ina Hovenkamp en Saskia Sliedrecht

Organisatie: Ellen Kreunen (Ede)
Contactgegevens: ellenkreunen@planet.nl

Organisatie: Intermezzo (Eefde)
Contactgegevens: 0575-439494 of info@intermetzo.nl
Trainers: Cynthia Abbink, Anouk ten Barge, Inge Basaran, Anne Heesakkers, Nadine Kersbergen, Sjoukiene Meijer, Saramy Schilperoort-Cairo, Pedro van de Ven en Gert-Jan Vis

Organisatie: ’s Heeren Loo Groot Emaus (Ermelo)
Contactgegevens: 0800-3555555 of info@sheerenloo.nl
Trainers: Chantal Lakeman (chantal.lakeman@sheerenloo.nl) en Mark van Vuure (Mark.van-vuure@sheerenloo.nl)

Organisatie: De Hoenderloo Groep (Hoenderloo)
Contactgegevens: 055-3788800
Trainers: Marieke van der Sanden en Sonja Joosten

Organisatie: Pluryn hoofdvestiging (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens: 088 - 779 20 00 of info@pluryn.nl
Trainers: Maitenna Hulshof-Schiebergen, Carmen Jacobs, Cindy Lubbers, Lies van der Stoep en Laila Wolswinkel

Organisatie: Entrea (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens: 024-3816111 of info@entrea.nl
Trainers: Danielle dÁrtillac Brill, Rian Bekkers, Arjan van Hout

Organisatie: Meander/Prokino (Nijmegen)
Contactgegevens: 024-3593500
Trainers: Mariëlle Breg (m.breg@prokino.nl) en Christi Steinkamp (steinkamp@chello.nl)

Organisatie: Popkema Steegman vof (Westervoort)
Contactgegevens: 026 3113952 of arianne@popkemasteegman.nl
Trainer: Arianne Steegman

Organisatie: Jeugdbescherming Gelderland, regio Midden
Contactgegevens: 026-3550700 of t.van.den.bergh@bjzgelderland.nl
Trainer: Tanja van den Bergh

Organisatie: Miranda Bruil (Huissen)
Contactgegevens: 06-125205201 of mirandabruil@gmail.com

Organisatie: Mirjam van der Toorn (Den Dungen)
Contactgegevens: mtoorn@delasalie.koraalgroep.nl

Organisatie: Marcel Vroomen (Eefde)
Contactgegevens: 030-2763301/06-42304835 of info@marcelvroomen.nl

PROVINCIE GRONINGEN

Organisatie: Consultatie Seksueel Misbruik Noord Nederland (Groningen)
Contactgegevens: info@consultatieseksueelmisbruik.nl of 050 527 39 88
Trainers: Judith Bouwman, Karin den Hollander en Tineke Koes

Organisatie: GGD Groningen
Contactgegevens: 050-367 40 00
Trainers: Lydia Brookman, Fokje Fijlstra

Organisatie: Marja Bakker (Groningen)
Contactgegevens: m.bakker@elker.nl

PROVINCIE LIMBURG

Organisatie: Stichting Pergamijn (Echt)
Contactgegevens: 0475 479 666 of info@pergamijn.org
Trainers: Ton van Keeken, Wilma Hoeijmakers, Carla Lamers en Fenna Meulen

Organisatie: Mutsaersstichting (Venlo)
Contactgegevens: 0900 688 72 37
Trainer: Josien Vermeeren (jvermeeren@mutsaersstichting.nl)

Organisatie: Rubicon jeugdzorg (Horn)
Contactgegevens: 0475-588400 en info@rubicon-jeugdzorg.nl
Trainers: Claudia Simonis en Yvonne Orbon

Organisatie: Xonar (Maastricht)
Contactgegevens: 043-6045555 en info@xonar.nl
Trainers: Edith Deckers, Inge Kubben en Rachel Lemlijn

Organisatie: GGD Zuid Limburg (Geleen)
Contactgegevens: 046-8506666 en info@ggdzl.nl
Trainer: Niki Donné

Organisatie: Wies Megens (Gennep)
Contactgegevens: 088-7540000 of w.megens@dichterbij.nl

Organisatie: Marion Jansen (Doetinchem)
Contactgegevens: k.vrijbloed@upcmail.nl

Organisatie: Stichting Jeugdzorg Sint Joseph (Cadier en Keer)
Contactgegevens: 043 4077150 / info@sjsj.nl
Trainers: diverse traininers, contactpersoon Marc Quaden

Organisatie: Bureau Jeugdzorg Limburg (Roermond)
Contactgegevens: 0475 335 808 of stichting@bjzlimburg.nl
Trainers: Carla Cupedo, Janine Hendriks, Sandra Janssens, Susanne Bidlot

PROVINCIE NOORD-BRABANT

Organisatie: Zorgeloos opgroeien (Breda)
Contactgegevens: 06 - 504 702 06 of info@zorgeloosopgroeien.nl
Trainer: Thera Hoegen

Organisatie: Mona van der Sloot (Rosmalen)
Contactgegevens: mvandersloot@cello-zorg.nl

Organisatie: Roy de Vries (Helmond)
Contactgegevens: roy.devries@levgroep.nl

Organisatie: Juzt (Breda)
Contactgegevens: 076 - 5811211 of info@juzt.nl
Trainers: Odette Montens, Nanda Bischof en Jolanda Fiktorie

Organisatie: Jorien Dirksen (Schijndel)
Contactgegevens 073-5432082 of jorien@topaze-hulp.nl

Organisatie: Idris (Breda)
Contactgegevens: 088 622 1000
Trainer: Ad de Jong (a.d.jong@idris.nl), Nicole Jeunet (n.jeunet@idris.nl) en Marleen Smolders (m.smolders@idris.nl)

Organisatie: Triade Ambulande Dienst (Eindhoven)
Contactgegevens: 040- 248 44 33 of triade.eindhoven@aloysiusstichting.nl
Trainers: Amanda Renders en Vanessa Sutmuller

Trainer: Jacky Broekaart (Eindhoven)
Contactgegevens: j.broekaart@combinatiejeugdzorg.nl

Organisatie: Praktijk Natascha Schroten (Helmond)
Trainer: Natascha Schroten
Contactgegevens: info@nataschaschroten.nl

Organisatie: De Hondsberg (Oisterwijk)
Contactgegevens: vlaggensysteem@dehondsberg.koraalgroep.nl
Trainers: Bianca Deijkers, Natalie van Hilst, Jolanda Driessen-Martens en Marion Dijck

Organisatie: Josée Kock-Koppens (Deurne)
Contactgegevens: kockie@live.nl

Organisatie: Oosterpoort Jeugd- en opvoedhulp (Oss)
Contactgegevens: 0412-465300 of centraal@oosterpoort.org
Trainers: Frank van Brussel, Femke Krimpen en Marieke Cox

Naam trainer: Christel van Helvoirt (Tilburg)
Contactgegevens: c.van.helvoirt@ggdhvb.nl

Organisatie: Fieke Rooseman (Tilburg)
Contactgegevens: 013-5952710 of f.rooseman@iwmtilburg.nl

Organisatie: Suzanne van Sluisveld (’s-Hertogenbosch)
Contactgegevens:  073-6444244 of  suzannevansluisveld@juvans.nl

Organisatie: Amarant Groep/Amarant Academie (Tilburg)
Contactgegevens: info@amarantgroep.nl
Trainers: Esther Goseling (e.goseling@amarantgroep.nl), Nicole Jeunet (n.jeunet@idris.nl) en Marleen Smolders (m.smolders@idris.nl)

Organisatie: Avans Hogeschool ('s Hertogenbosch)
Contactgegevens: 088 525 7500
Trainer: Michelle Wismans (m.wismans1@avans.nl), Anne Boer (ah.boer@avans.nl) en Femke van der Hamsvoort  (fm.vanderhamsvoort@avans.nl)

Organisatie: Bureau Jeugdzorg Noord-Brabant ('s-Hertogenbosch)
Contactgegevens: 0492 508 400 of info@jeugdzorg-nb.nl
Trainers: Jolinda Bos, Dulcella Clements, Ellen Dillen, Anita van Hartskamp, Eefje Jacobs, Sandra Peeters, Sebastiaan Smit, Andre de Vaan

Organisatie: Stichting Jeugdzorg Sint Joseph-Almata (Ossendrecht)
Contactgegevens: 0164 271140 / info@sjsj.nl
Trainers: diverse traininers, contactpersoon Marjolein Volaart

Organisatie: Wijs-Neus Kindercoaching (Goirle)
Contactgegevens: 06-24247184 of info@wijs-neus.nl
Trainer: Anita Oomen

Organisatie: Fontys Hogescholen (Eindhoven)
Contactgegevens: 08850 80000
Trainers: Jessie de Groot, Jeanine Strobbe, Lotte Verpalen, Gea Lemmers, Nicole Hovens

PROVINCIE NOORD-HOLLAND

Organisatie: Jeugdbescherming regio Amsterdam
Contactgegevens: 020 487 8222 of info@jbra.nl
Trainers: Mirte Forrer, Anouk Martijn en Fiona Woestenburg

Naam trainer: Robert Hubers (Amsterdam)
Contactgegevens: rjwhubers@yahoo.com of 020 707 19 99

Organisatie: Spirit (Amsterdam)
Contactgegevens: 020 540 05 00
Trainers: Roos Koolhof (r.koolhof@spirit.nl), Janneke Das (j.das@spirit.nl) en Myrna Cleef (m.cleef@spirit.nl)

Organisatie: Youké Amersfoort
Contactgegevens: 033 461 43 33
Trainers: Cindy Albers-van Nispen (c.albers@youke.nl), Corina van Barneveld (cvbarneveld@youke.nl) en Astrid van Dijkhuizen (adijkhuizen@youke.nl)

Organisatie: SWAZOOM (Amsterdam)
Contactgegevens: 020 569 68 67 of info@swazoom.nl
Trainer: Anneke de Leeuw 

Organisatie: De Jeugd & Gezinsbeschermers (Haarlem)
Contactgegevens: 088 – 777 80 00 of info@dejeugdengezinsbeschermers.nl
Trainers: Annemarie Dijkstra en Sandra Kortekaas

Organisatie: Hogeschool van Amsterdam, Opleiding Pedagogiek
Contactgegevens: 020 599 5555
Trainers: Judith Kamstra (d.j.kamstra@hva.nl), Chris Kremer (c.kremer@hva.nl), Jona Meijer (j.f.meijer@hva.nl)

Organisatie: Arian Raijmakers (Amsterdam)
Contactgegevens: a.raijmakers@stgmeander.nl

Organisatie: Anneke Groos (Amsterdam)
Contactgegevens: a.groos@swazoom.nl

PROVINCIE OVERIJSSEL

Organisatie: GGD Twente (Enschede)
Contactgegevens: info@ggdtwente.nl
Trainers: Marieke Bijen, Anja Ros

Organisatie: Marion Roerink (Enschede)
Contactgegevens: 053-4353353 of m.roerink@wijkteamsenschede.nl

Organisatie: Jarabee (Hengelo)
Contactgegevens: 074-256 19 00 of info@jarabee.nl
Trainers: Rita Berghout en Emmy Stamsnieder

Organisatie: Ambiq (Hengelo)
Contactgegevens: 088-777 6000
Trainers: Angeline Zwiers

Organisatie: Kadera (Zwolle)
Contactgegevens: 088-422 24 95 of info@kadera.nl
Trainers: Yvonne Matser-van ’t Oever

Organisatie: GGD IJsselland (Zwolle)
Contactgegevens: info@ggdijsselland.nl / 038-428 14 28
Trainers: Carla van der Avoird, Marlise Evers, Hilde Menkveld

Organisatie: Christelijke Hogeschool Windesheim (Zwolle)
Contactgegevens: 038 425 97 77 info@windesheim.nl
Trainers: Aart Borger en Elske de Jong

PROVINCIE UTRECHT

Organisatie: Anke Schat(Utrecht)
Contactgegevens: aschat@samen-veilig.nl

Organisatie: De Rading (Utrecht)
Contactgegevens: 030-2724353 of info@rading.nl
Trainers: Michelle van den Bos (m.van.den.bos@rading.nl) en Paulette van Gils (p.van.gils@rading.nl)

Organisatie: Bartimeus (Zeist)
Contactgegevens: 030-6982211
Trainers: Jeroen Hindriks (jhindriks@bartimeus.nl) en Christel Horst-Knapen (cvdhorst@bartimeus.nl)

Trainer: Edith Kuiper (Zeist)
Contactgegevens: ekuiper@ggdru.nl

PROVINCIE ZEELAND

Organisatie: VANAALST & KO (Middelburg)
Contactgegevens: 06-83611417 of info@vanaalsteneko.nl
Trainers: Marij van Aalst en Ingrid Koevoets

PROVINCIE ZUID-HOLLAND

Organisatie: Horizon (Alphen aan de Rijn en Rotterdam)
Contactgegevens: 010 285 47 29 of info@horizon.eu
Trainer Alphen aan de Rijn: Gerdien Heijs
Trainers Rotterdam: Lisette Gastel, Eefje van Heugten en Marit Agterhof

Organisatie: Mijn Grote Ik (Barendrecht)
Contactgegevens: 06 101 208 51 of info@mijngroteik.nl
Trainer: Meriam Seedorf-Sno

Organisatie: Jeugdbescherming Rotterdam Rijnmond
Contactgegevens: 010 233 00 00 of info@jbrr.nl
Trainers: Clemence de Beer, Karin Hueting, Joyce Huijding, Yvonne Knijnenburg, Mia Lamers en Liona Meijer

Organisatie: Dessaur Trainingen (Voorburg)
Contactgegevens: 06 113 874 76 of mieke.kats@sheerenloo.nl
Trainer: Naomi Dessaur

Organisatie: Mieke Kats (’s Gravenzande)
Contactgegevens: mieke.kats@sheerenloo.nl

Garantiestelling Movisie

Movisie staat garant voor de kwaliteit van de Basistrainingen Vlaggensysteem die gegeven worden door lokale aanbieders. Deze aanbieders hebben een certificaat ontvangen van Movisie nadat zij de Train-de-trainer hebben gevolgd en zijn verplicht om jaarlijks een terugkomdag bij Movisie te volgen. Daarnaast verzorgt Movisie na iedere training een digitale evaluatie onder de deelnemers.
 

Downloads
pedagogische-interventie-vlaggensysteem